Wisselende reacties op plan voor 29 huurappartementen bij Neboplus
BARNEVELD – De plannen voor 29 huurappartementen bij Neboplus in Barneveld zorgen voor verdeelde reacties. Omwonenden kregen tijdens een inloopbijeenkomst uitleg over het woongebouw, dat deels op de plek van de huidige hertenweide moet komen.
Het woongebouw moet komen tussen De Savornin Lohmanlaan en de achteringang van Neboplus. In het gebouw komen 29 huurappartementen voor kleine huishoudens, zoals starters en ouderen. Het gaat om twee- en driekamerwoningen verdeeld over vier woonlagen.
Wisselende reacties
Volgens de Woningstichting Barneveld bezochten ongeveer 120 mensen de bijeenkomst. Een klein deel van de bezoekers is woningzoekend en hoopt op een appartement.
De meeste aanwezigen waren omwonenden en bewoners van Neboplus. Hun reacties op de plannen waren verdeeld. Sommige bewoners voelen zich overvallen en maken zich zorgen over privacy, uitzicht, parkeerdruk en verkeersveiligheid. Anderen reageren neutraal of juist positief op het idee.
Hertenweide verdwijnt
Volgens de stichting is bij het ontwerp rekening gehouden met het uitzicht, het behoud van bomen en voldoende parkeerplaatsen. Daardoor komt een deel van het gebouw op de plek van de huidige hertenweide. Die verdwijnt voor de nieuwbouwplannen.
Belanghebbenden kunnen nog tot dinsdag reageren op het plan. Daarna bekijkt de woningstichting welke reacties kunnen worden meegenomen. De uitkomsten worden later gedeeld met de betrokkenen.
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133