Ga naar de inhoud

RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Jouw nieuws, jouw voorkeur

Lees op jouw manier

Tekstgrootte

Je leesvoorkeuren worden direct toegepast en automatisch bewaard in deze browser.

Geschreven door Cato Stronkhorst
19-03-2025 16:50


Bijzonder metselwerk in onderdoorgangen station Nunspeet

Foto: Bijzonder metselwerk in onderdoorgangen station Nunspeet
Foto: RTV Nunspeet
NUNSPEET – De nieuwe onderdoorgangen van het station Nunspeet krijgen bijzonder metselwerk. Er wordt gebruikgemaakt van kruisverband, een manier van metselen die veel voorkomt bij historische bouwsels. Daarnaast is er in het ontwerp rekening gehouden met de geschiedenis van het station.

Architectenbureau West 8 heeft het ontwerp bedacht en Movares werkte dit verder uit. Zij hebben hierbij goed gekeken naar de huidige stationsomgeving. De oude perronmuren zijn, net als het stationsgebouw, gemaakt van bakstenen. Dit wordt weer teruggebracht in de onderdoorgangen. Om er prettige en uitnodigende toegangspoorten van te maken, wordt er gebruikgemaakt van een mix van verschillende kleuren stenen. Daarnaast zijn sommige delen staand in plaats van liggend gemetseld. Dit maakt het echt uniek, het is namelijk lastig om dit te doen. Het zorgt voor ronde hoeken en een vriendelijke, lichte uitstraling. 

Foto: Bijzonder metselwerk in onderdoorgangen station Nunspeet
Foto: RTV Nunspeet

Foto: Bijzonder metselwerk in onderdoorgangen station Nunspeet
Foto: Gerrit Rekers - RTV Nunspeet

Feitjes
ProRail publiceerde een aantal leuke feitjes over de werkzaamheden bij de stationsomgeving:
  • Er zijn ongeveer 153.750 bakstenen gebruikt. Leg je die op een rij, dan kom je ruim 32 kilometer ver, tot aan knooppunt Hoevelaken.
  • De metselaars hebben al meer dan 1.000 uur gewerkt en zijn pas halverwege. In die tijd hadden ze ook 31.500 kopjes koffie kunnen drinken.
  • In totaal hebben 15 metselaars aan de muren gewerkt, en op de drukste momenten stonden er 12 tegelijkertijd te metselen.
  • Er zit naar schatting 120 ton specie in de tunnels. Dat zijn ongeveer 1,6 miljoen oliebollen.

Foto: Bijzonder metselwerk in onderdoorgangen station Nunspeet
Foto: RTV Nunspeet

Nunspeet  VRMG  stationsomgeving  metselwerk 

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: [email protected] of bel: 0341-258133

Nunspeet  Nieuws 

 
  • Radio Nunspeet
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie

Zoeken

Instellingen

Nieuwsnotificaties

Ontvang geselecteerd nieuws van RTV Nunspeet, ook als deze website niet geopend is.

Instellingen laden…

Je keuze geldt alleen voor deze website en deze browser. Je kunt je hier altijd weer afmelden. We bewaren daarvoor een technisch browserabonnement; een account is niet nodig.