15-12-2025 14:29
De Nunspeetse waterpoloërs winnen pikant duel

Nunspeet begon sterk aan de wedstrijd en kreeg meerdere kansen, maar wist deze in de openingsfase niet te benutten. Daardoor werd de eerste periode afgesloten met een magere 1-0 voorsprong. In de tweede periode kende Nunspeet een moeilijke fase. Deltasteur scoorde zes keer, terwijl Nunspeet viermaal doel trof. Bij rust stond er een 5-6 tussenstand op het scorebord.
Veel balbezit
Na de pauze koos Deltasteur voor een verdedigende tactiek en trok zich ver terug. Nunspeet hield veel balbezit, maar het aanvalsspel was te traag om de defensie van de bezoekers te doorbreken. Beide ploegen kwamen in de derde periode eenmaal tot scoren, waardoor de stand ongewijzigd bleef.
In de vierde periode moest de beslissing vallen. Nunspeet kwam snel langszij, maar zag Deltasteur vrijwel direct opnieuw op voorsprong komen. Nadat twee spelers van de bezoekers tijdelijk aan de kant stonden met een U20-straf, wist Nunspeet de gelijkmaker te forceren. Met nog 46 seconden te spelen viel de beslissende 9-8. De laatste aanval van Deltasteur werd succesvol verdedigd. Met 17 seconden op de klok nam coach Cliff Hertel zijn tweede time-out om zijn ploeg op het hart te drukken de wedstrijd gecontroleerd en zonder risico uit te spelen.
Geen garanties
De overwinning biedt echter geen garanties voor de toekomst. Op 24 januari zal Nunspeet opnieuw scherp moeten zijn tegen dezelfde tegenstander.
Periodestanden: 1-0, 4-6, 1-1, 3-1
Doelpuntenmakers: Corné Ponsteen 4x, Ruben Lokhorst 3x, Reinoud Bast 1x, Jasper Mulder 1x
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133