OWIOS is door in de beker
OLDEBROEK – OWIOS heeft zich geplaatst voor de knock-outfase van de beker. De ploeg van trainer Erwin Brem won zaterdag met 0-3 van Hattem en sloot daarmee de poulefase af met de volle negen punten uit drie wedstrijden. Na twee seizoenen is OWIOS daarmee weer eens een ronde verder in het bekertoernooi.
OWIOS maakte het zichzelf in Hattem lange tijd onnodig moeilijk door de kansen niet te benutten. Al na veertien seconden had Cornell Balk zijn ploeg op voorsprong kunnen zetten. Hij verscheen alleen voor doelman Alec van Dijk, maar schoot de bal hard over. Ook daarna kreeg OWIOS de nodige mogelijkheden, maar ontbrak het aan de juiste eindpass. Halverwege de eerste helft werd OWIOS in het zadel geholpen na een overtreding op Youri de Vries. De toegekende strafschop werd door Andy Flier onberispelijk binnengeschoten: 0-1. Nog geen minuut later mocht OWIOS opnieuw vanaf elf meter aanleggen. Sem van Koldenhoven werd door doelman Van Dijk wat onbeholpen omvergelopen, waarna de bal opnieuw op de stip ging. Ditmaal schoot Flier hard tegen de linkerpaal en liet hij de kans liggen om de marge direct te verdubbelen. Binnen een minuut leek OWIOS alsnog op 0-2 te komen, maar het doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. En zoals zo vaak in het voetbal: als je zelf de kansen niet benut, kan de bal zomaar aan de andere kant vallen. Hattem was dicht bij de gelijkmaker, maar zag een inzet op de lat belanden. Daardoor zocht OWIOS met een 0-1 voorsprong de kleedkamer op.
Na rust veranderde het spelbeeld nauwelijks. OWIOS kreeg de kansen, maar verzuimde lange tijd de wedstrijd te beslissen. Na een uur spelen kon Van Koldenhoven alleen op Van Dijk af, maar zijn inzet ging rakelings naast.
Enkele minuten later volgde misschien wel het mooiste moment van de middag, al telde het niet. Jasper Uitslag werd achter de verdediging van Hattem aangespeeld, maar de scheidsrechter had al gefloten voor buitenspel. Uitslag was in de actie en schoot de bal vanuit de draai met links vanaf zo'n 35 meter kiezelhard in de kruising. Een doelpunt waarvoor je normaal gesproken op de banken gaat staan, maar omdat het spel al was stilgelegd, leverde het Uitslag een gele kaart en een tijdstraf van tien minuten op. Volgens de regels terecht, maar het bleef een schitterende treffer waarvoor je naar het voetbalveld komt.
Hattem probeerde in de fase daarna met enkele afstandsschoten langszij te komen, maar doelman Ponstein stond telkens op de juiste plaats. Een kwartier voor tijd viel dan eindelijk de beslissing. Een afstandsschot van Jasper Schut werd door Van Dijk niet goed verwerkt, waarna Flier alert reageerde en de bal over de doelman heen lobde: 0-2. Tien minuten voor tijd gooide Mike van ’t Oever de wedstrijd definitief in het slot. Hij profiteerde van een verkeerde terugspeelbal en tekende voor de 0-3. Daarmee won OWIOS ook zijn derde bekerwedstrijd en sloot het de poulefase af met drie overwinningen uit drie duels.
Na twee seizoenen zonder vervolg in het bekertoernooi mag OWIOS zich daarmee weer opmaken voor de knock-outfase. Eerst gaat echter de blik op de start van de competitie. Komende zaterdag begint OWIOS het nieuwe seizoen direct met een derby. Op sportpark Bovenmolen komt sv ’t Harde op bezoek. De wedstrijd begint om 14.30 uur.
Opstelling: Ponstein, Boer, Van de Kerk (46. Uitslag), A. Hoogland (80. Jans), Van Weeghel, De Vries, Van ’t Oever ©, Flier, Van Koldenhoven (69. Ten Hove), Balk (64. Schut), Dickhof (80. Van Norel)
Scoreverloop:
'30 - 0-2 Andy Flier (pen.)
'77 - 0-2 Andy Flier
'80 - 0-3 Mike van ’t Oever
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133