Ga naar de inhoud

RTV Nunspeet

RTV Nunspeet

advertentie
Jouw nieuws, jouw voorkeur

Lees op jouw manier

Tekstgrootte

Je leesvoorkeuren worden direct toegepast en automatisch bewaard in deze browser.

Geschreven door Rudolf Offereins
22-10-2026 16:58


Sportief en zonnig: Herfstspeldag VSCO’61 weer een groot succes

Foto: Sportief en zonnig: Herfstspeldag VSCO’61 weer een groot succes
Foto Dries van Dijk

OOSTERWOLDE - Zo’n 120 kinderen van 7 tot 13 jaar beleefden woensdag 21 oktober een sportieve middag op het hoofdveld van VSCO’61. Met negen spelonderdelen, een loterij en patat na afloop was de Herfstspeldag ook dit jaar weer een feest.

De Herfstspeldag is niet meer weg te denken bij VSCO’61. De activiteitencommissie en de jeugdafdeling trokken samen alles uit de kast om er weer een sportief festijn van te maken. Zoals altijd werd de buienradar vooraf angstvallig in de gaten gehouden, maar we mochten niet klagen. Het was prachtig herfstweer, met af en toe zon en een lekker briesje.

Negen onderdelen

Rond de 120 kinderen deden mee, verdeeld over de categorieën D, E en F. Een grote groep vrijwilligers zorgde dat alles in goede banen werd geleid: van de opbouw van de onderdelen en de begeleiding van de teams tot het kantine- en keukenpersoneel.

De jeugd kon flink aan de bak met de volgende negen onderdelen:

· Levend tafelvoetbal

· Penaltybokaal

· Estafette slalom/hindernis met bal

· Wasmachine schieten

· 4+K tegen 4+K partijspel

· Chaos voetbalspel

· Boardingvoetbal

· Gatendoek

· Hindernisbaan

Voor het startschot legde Bettina Boeve de begeleiders uit hoe alle spellen gespeeld moesten worden. Vooral de hindernisbaan viel op: die was een stuk hoger dan in 2025, je zou er bijna hoogtevrees van krijgen. De allerkleinsten moesten dan ook flink klimmen.

Rode wangetjes op het kunstgras

Om 13.15 uur stonden alle ploegen klaar voor hun eerste onderdeel. Thijs Stoel gaf telkens het begin- en eindsignaal. Elk spel duurde 12 minuten, soms iets langer omdat vooral de hindernisbaan meer tijd kostte. De teams bestonden uit 6 tot 8 jongens en meisjes en namen het steeds tegen een ander team op.

Het was een prachtig gezicht op het hoofdveld; kunstgras leent zich uitstekend voor dit soort spellen. Bij sommige onderdelen verschenen al snel rode wangetjes, zo fanatiek werd er gestreden. Niemand wil verliezen van een maatje bij de tegenpartij, zeker niet bij het levend tafelvoetbal en het boardingvoetbal.

Jeugddoelman Giovanni Muntenaar was opnieuw bereid om bij de penaltybokaal onder de lat te staan. Hij kreeg zo’n 600 strafschoppen op zich afgevuurd, je zou er duizelig van worden. Bij de estafette slalom/hindernis met bal draaide het juist om lenigheid, balbehandeling en rust.

Na vijf onderdelen was het tijd om even op adem te komen. De dorstige kelen werden gelest en de begeleiding genoot van een bak koffie. Daarna werden de laatste vier onderdelen afgewerkt.

Bij het chaos voetbalspel kwam je als begeleider ogen tekort om de puntentelling bij te houden, maar de spelers vonden het prachtig: er werd flink geknald op de doeltjes en pionnen. En dan was er

natuurlijk het vaste onderdeel wasmachine schieten, waarbij de bal van afstand in een van de vijf trommels van een wasmachine moet belanden. Dat viel voor de meesten nog behoorlijk tegen.

Loterij, pepernoten en patat

Rond 16.15 uur waren alle onderdelen gespeeld en zocht iedereen de kantine op. Elk kind kreeg een lot voor de loterij, met zo’n twintig prijzen te winnen. Onze halve Fransoos Thijs leidde de trekking weer op zijn bekende enthousiaste manier. Diverse kinderen gingen onder meer met een discobal naar huis, tot groot plezier van de moeders. Wie geen prijs had, hoefde niet te treuren: elk kind kreeg een grote zak pepernoten mee.

Na afloop was er drinken en patat met een snack, wat bij iedereen goed in de smaak viel. Tot slot werden in elke categorie de winnaars naar voren geroepen en kregen zij een mooie prijs.

Bedankt!

We kijken terug op een geslaagde Herfstspeldag 2026. Dank aan de organisatie voor deze sportieve happening, en in het bijzonder aan Bettina Boeve.

Deze dag werd mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de Supportersvereniging, Club van 100 VSCO’61, Witgoed Wezep en Nummer 13. Hartelijk dank daarvoor. Ook dank aan Dries van Dijk voor de foto’s. En natuurlijk alle vrijwilligers, van groot tot klein: zonder jullie spontane inzet kunnen dit soort evenementen niet georganiseerd worden. Klasse!


Foto: Sportief en zonnig: Herfstspeldag VSCO’61 weer een groot succes
Foto Dries van Dijk
Foto: Sportief en zonnig: Herfstspeldag VSCO’61 weer een groot succes
Foto Dries van Dijk

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking?  Mail naar de redactie: [email protected] of bel: 0341-258133

  • Radio Nunspeet
  • TV Nunspeet Tekst (Kabelkrant)
advertentie

Zoeken

Instellingen

Nieuwsnotificaties

Ontvang geselecteerd nieuws van RTV Nunspeet, ook als deze website niet geopend is.

Instellingen laden…

Je keuze geldt alleen voor deze website en deze browser. Je kunt je hier altijd weer afmelden. We bewaren daarvoor een technisch browserabonnement; een account is niet nodig.