Straatnaam ‘De Nink’ officieel onthuld
HOGE ENK - Dinsdag 16 juni is in het nieuwbouwplan Gerichtenweg op de Hoge Enk de nieuwe straatnaam De Nink onthuld. Een bijzonder moment, want de naam werd onafhankelijk van elkaar bedacht en ingezonden door twee inwoners uit onze gemeente.
Dinsdag 16 juni is in het nieuwbouwplan Gerichtenweg op de Hoge Enk de nieuwe straatnaam De Nink onthuld. Een bijzonder moment, want de naam werd onafhankelijk van elkaar bedacht en ingezonden door twee inwoners uit onze gemeente.
De gemeente had inwoners gevraagd mee te denken over een passende naam voor de nieuwe straat. Uit de vele inzendingen kwam één naam opvallend naar voren: De Nink. Voor beide bedenkers heeft deze oude streeknaam een bijzondere betekenis. De naam verwijst naar een historische benaming van het gebied op de Hoge Enk en houdt daarmee een stukje lokale geschiedenis levend. Tijdens de onthulling werden de twee inwoners in het zonnetje gezet en bedankt voor hun bijdrage.
Wethouder Patrick Gaynor sprak zijn waardering uit voor de betrokkenheid van inwoners: “Het is mooi om te zien hoe kennis van vroeger en herinneringen aan het gebied bijdragen aan de identiteit van nieuwe woonwijken. Dankzij deze inzendingen blijft een historische naam behouden voor toekomstige generaties.”
Met de keuze voor De Nink krijgt de nieuwe straat niet alleen een naam, maar ook een verhaal dat verbonden is met de geschiedenis van de Hoge Enk.
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133