Tweede editie Handbike Toertocht: 'Mensen van vorig jaar doen weer mee'
NUNSPEET – Terwijl de laatste handbikers zich klaarmaken voor een lange tocht over de Noord-Veluwe, zijn de eerste deelnemers al vertrokken. Tijdens de Handbike Toertocht op zaterdag 19 september krijgen mensen met een lichamelijke beperking de kans om samen te bewegen en elkaar te ontmoeten.
Om 10.30 uur vertrokken de eerste groepen voor hun tocht. De deelnemers konden kiezen uit twee routes: een route van 20 kilometer richting Hulshorst en een route van 40 kilometer richting Vierhouten. In totaal doen 22 deelnemers mee.
Martijn Termaat van Nunspeet Beweegt vertelt dat de handbikers onderweg ondersteuning krijgen. “Er zijn een aantal buddy’s die meefietsen. Ook voor als ze onderweg pech hebben.” De individuele sporters vertrokken tussen 10.00 en 11.00 uur.
Steeds meer deelnemers
Dit jaar wordt de Handbike Toertocht voor de tweede keer gehouden. Aan de eerste editie deden zeven mensen mee. De organisatie is tevreden dat er dit jaar meer deelnemers zijn. “Mensen die vorig jaar meededen, doen nu ook weer mee”, vertelt Termaat.
Start en finish bij De Wiltsangh
Martijn kijkt terug op de ervaringen van vorig jaar. “Mensen komen met een busje hiernaartoe. We hebben besloten de start en finish op dezelfde plek te doen, dan kunnen mensen makkelijk naar huis.”
De handbikers worden tussen 12.00 en 14.00 uur bij de finish verwacht. Wethouder Pieter-Jan van Rossen komt langs om de medailles uit te reiken.


💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133