Twee bermbranden binnen zes uur: ‘Houd klein afval binnen’
ELSPEET | NUNSPEET – In een tijdsbestek van ongeveer zes uur zijn in de gemeente Nunspeet twee bermbranden uitgebroken. De eerste ontstond vrijdagavond langs de A28, de tweede zaterdagnacht aan de Molenbergweg in Elspeet. Door snel optreden van de brandweer konden beide branden snel worden geblust. Bij aanhoudende droogte neemt de kans op bermbranden toe. “Een klein vonkje kan al genoeg zijn,” waarschuwt Rijkswaterstaat.
Even na 00.30 uur brak aan de Molenbergweg in Elspeet de bermbrand uit. Dit was de tweede bermbrand in zes uur tijd. Eerder brak er langs de A28 een zelfde soort brand uit. Beide branden waren snel onder controle en geblust.
Bermbranden voorkomen
Bermbranden kunnen verschillende oorzaken hebben. “Dit kan bijvoorbeeld een brandende sigarettenpeuk zijn die uit een auto is gegooid, of een stuk glas of plastic van een weggegooide fles dat als vergrootglas werkt. Een bermbrand kan daardoor al snel ontstaan”, schrijft Rijkswaterstaat.
Rijkswaterstaat roept mensen daarom op voorzichtig te zijn. “We kunnen met zijn allen de kans op bermbranden verkleinen door sigarettenpeuken en ander afval binnenboord te houden. Niet alleen omdat het de natuur vervuilt en verboden is, maar ook omdat het dus een brand kan veroorzaken."
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: info@rtvnunspeet.nl of bel: 0341-258133
